Міжнародні партнери

Литовська Республіка

В контексті українсько-литовської співпраці

Власний погляд України на себе як на члена європейського співтовариства, практичне входження української держави до цієї спільноти вимагають від України набуття досвіду і отримання практичних навичок міжнародної співпраці, зокрема, між Литвою і Україною.

Виходячи з розуміння вищезазначеної тези, та у продовження візиту делегації ТНТУ ім. Івана Пулюя у Литву 2-5 грудня 2015 р., 16 – 21 січня 2016 року м. Таураге, за абсолютним переконанням його мешканців — «європейську столицю зеленої енергетики», — відвідала делегація кафедри економіки та фінансів університету в складі д.е.н., проф. Панухник Олени Віталіївни та к.е.н., асистента Бажанової Наталії Володимирівни. Дана поїздка відбулася на запрошення мерії та Асоціації підприємців (TAVA) м. Таураге з метою визначення конкретних напрямів співпраці та заходів з їх реалізації в контексті виконання пунктів Меморандуму про співпрацю, підписаного сторонами 3 грудня 2015 року.

Делегація ТНТУ ім. Івана Пулюя прибула з проектною пропозицією, відповідно до якої розглядалась можливість проведення 3-5 червня 2016 р. у м. Таураге спільного україно-литовського круглого столу «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» в контексті заходів, приурочених Дню міста Таураге. Учасниками цього заходу від України стануть переможці різноманітних конкурсів і номінацій, які проводитимуться серед представників шкільної і студентської молоді, працівників закладів освіти, бізнес-структур, владних інституцій, громадських організацій.

Метою проведення круглого столу є поєднання інтересів органів влади, підприємницьких структур, закладів освіти та громадськості у процесах налагодження ефективного міжнародного партнерства.

Під час проведення даного заходу учасники отримають досвід щодо механізмів формування стійкої взаємовигідної співпраці в контексті розвитку соціально відповідального суспільства.

Пропоновані кроки (напрями) для обговорення:

  • Крок 1. Соціально відповідальна діяльність бізнесу: можливості застосування досвіду Литви у підприємницьких структурах України.
  • Крок 2. Підготовка майбутніх фахівців: якісна освіта та роль партнерств.
  • Крок 3. Розвиток територіальних громад: очікування від процесу децентралізації.
  • Крок 4. Збереження історичної та культурної спадщини: обов’язок перед прийдешніми поколіннями.
  • Крок 5. Підвищення ролі громадських організацій у процесі формування сучасного європейського суспільства.

Дана пропозиція широко обговорювалася у всіх структурах, які матимуть відношення до організації запропонованого заходу та реалізації наступних етапів спільного проекту. Зокрема, проф. О.В. Панухник виступила з доповіддю і презентацією перед представниками мерії; Асоціації підприємців; Ротарі-клубу; Асоціації «Таурагська громада друзів Тернополя»; представниками мас-медіа.

Концепція круглого столу знайшла глибоке розуміння і активну підтримку з боку литовських партнерів. Одностайно було прийнято рішення про доцільність його проведення.

Делегація мала нагоду побувати на багатьох діючих підприємствах різноманітних галузей та напрямів діяльності, зокрема AB «Vilkyškiųpieninė», UAB «Tauragėsšilumostinklai», UAB «Švytis», UAB «EgersundNet», UAB «Bremena», IĮ «AUTOEŽERUONA».

Делегація ТНТУ ім. І. Пулюя отримала пропозицію від Асоціації «Таурагська громада друзів Тернополя» щодо підписання Угоди про співпрацю.

 

Університет прикладних наук в Нисі

Кафедра економіки та фінансів розширює спектр форм міжнародної співпраці викладачів і студентів

Упродовж 21 – 28 квітня 2018 в рамках реалізації завершального етапу трьохмісячного міжнародного науково-педагогічного стажування у Вищій школі професійної освіти в Нисі (Республіка Польща), завідувач кафедри економіки та фінансів д.е.н., професор Панухник О.В. та викладачі кафедри: к.е.н., доцент Маркович І.Б.; к.е.н., ст. викладач Бажанова Н.В.; к.е.н., асистент Малинич Г.М. взяли участь у InternationalConference «BusinessRiskinChanging Dynamics ofGlobalVillage».

Відповідно до попередніх домовленостей для участі у міжнародній науково-практичній конференції були також запрошені студенти кафедри економіки та фінансів: Баран Д.Б., Жибак О.Р. (група ПФ-21), Пастух М.І. (група ПЕ-21), Дзендзель С.Ю. (група ПФ-41).

Дана конференція зібрала широке коло науковців та студентів з багатьох країн, зокрема з Індії, Німеччини, Боснії та Герцеговини, Румунії та ін.

У ході роботи конференції професор Панухник О.В. виступила з доповіддю «ThechancesofjoiningmicroregionsofUkrainetheglobalvillage: conditionsandrisksofprogress».

Викладачі стали організаторами і тьюторами, а студенти безпосередніми виконавцями завдань GROUP WORK та учасниками STUDENT`S WORKSHOP PRESENTATIONS.

Високий організаційний рівень, налаштованість на контактність в обміні досвідом, поширенні власних ідей та думок створили позитивну атмосферу зустрічі, дозволили обмінятися досвідом усім бажаючим.

За результатами проведених заходів учасники отримали сертифікати.

 

Індо-Європейська освітня фундація (Республіка Польща)

Офіційний візит Президента Індоєвропейської освітньої фундації

5 вересня 2018 р. в університеті з офіційним візитом перебували Президент Індоєвропейської освітньої фундації доктор ПрадіпКумар та виконавчий директор цієї організації Рената Жуковська.
Окрім підписання Меморандуму про взаєморозуміння з метою розвитку освітнього та наукового співробітництва між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя та Індоєвропейською освітньою фундацією (IEEF), відбулася цікава зустріч зі студентами та викладачами.
Під час дискусії гостей із працівниками кафедри економіки та фінансів виявлено можливості та перспективи майбутньої академічної та наукової співпраці.

 

Університеті міста Валенсія (Іспанія)

Наші у Валенсії

У кінці січня 2019 року студентка 3 курсу спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" Покришка Ліля  розпочала своє семестрове навчання в Університеті міста Валенсія (Іспанія). Навчання у закордонних вишах стало вже нашою доброю традицією.

Якщо Ти маєш величезне бажання навчатися в одному з Європейських університетів, то ТНТУ ім. І.Пулюя надає Тобі цю можливість абсолютно БЕЗКОШТОВНО!!!!

Минулого року цією можливістю скористалося четверо наших студентів, двоє студентів навчалося у весняному семестрі в Університеті прикладних наук в м. Ниса (Польща) - Юрій Фармега та Ірина Рудюк і ще двоє студентів (Жибак Оля та Баран Діана) завершують своє семестрове навчання в Люблінській Політехніці (Польща).