Міжнародні проєкти

 

В контексті українсько-литовської співпраці

Власний погляд України на себе як на члена європейського співтовариства, практичне входження української держави до цієї спільноти вимагають від України набуття досвіду і отримання практичних навичок міжнародної співпраці, зокрема, між Литвою і Україною.

Виходячи з розуміння вищезазначеної тези, та у продовження візиту делегації ТНТУ ім. Івана Пулюя у Литву 2-5 грудня 2015 р., 16 – 21 січня 2016 року м. Таураге, за абсолютним переконанням його мешканців — «європейську столицю зеленої енергетики», — відвідала делегація кафедри економіки та фінансів університету в складі д.е.н., проф. Панухник Олени Віталіївни та к.е.н., асистента Бажанової Наталії Володимирівни. Дана поїздка відбулася на запрошення мерії та Асоціації підприємців (TAVA) м. Таураге з метою визначення конкретних напрямів співпраці та заходів з їх реалізації в контексті виконання пунктів Меморандуму про співпрацю, підписаного сторонами 3 грудня 2015 року.

Делегація ТНТУ ім. Івана Пулюя прибула з проектною пропозицією, відповідно до якої розглядалась можливість проведення 3-5 червня 2016 р. у м. Таураге спільного україно-литовського круглого столу «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» в контексті заходів, приурочених Дню міста Таураге. Учасниками цього заходу від України стануть переможці різноманітних конкурсів і номінацій, які проводитимуться серед представників шкільної і студентської молоді, працівників закладів освіти, бізнес-структур, владних інституцій, громадських організацій.

Метою проведення круглого столу є поєднання інтересів органів влади, підприємницьких структур, закладів освіти та громадськості у процесах налагодження ефективного міжнародного партнерства.

Під час проведення даного заходу учасники отримають досвід щодо механізмів формування стійкої взаємовигідної співпраці в контексті розвитку соціально відповідального суспільства.

Пропоновані кроки (напрями) для обговорення:

 • Крок 1. Соціально відповідальна діяльність бізнесу: можливості застосування досвіду Литви у підприємницьких структурах України.
 • Крок 2. Підготовка майбутніх фахівців: якісна освіта та роль партнерств.
 • Крок 3. Розвиток територіальних громад: очікування від процесу децентралізації.
 • Крок 4. Збереження історичної та культурної спадщини: обов’язок перед прийдешніми поколіннями.
 • Крок 5. Підвищення ролі громадських організацій у процесі формування сучасного європейського суспільства.

Дана пропозиція широко обговорювалася у всіх структурах, які матимуть відношення до організації запропонованого заходу та реалізації наступних етапів спільного проекту. Зокрема, проф. О.В. Панухник виступила з доповіддю і презентацією перед представниками мерії; Асоціації підприємців; Ротарі-клубу; Асоціації «Таурагська громада друзів Тернополя»; представниками мас-медіа.

Концепція круглого столу знайшла глибоке розуміння і активну підтримку з боку литовських партнерів. Одностайно було прийнято рішення про доцільність його проведення.

Делегація мала нагоду побувати на багатьох діючих підприємствах різноманітних галузей та напрямів діяльності, зокрема AB «Vilkyškių pieninė»UAB «Tauragės šilumos tinklai»UAB «Švytis»UAB «EgersundNet»UAB «Bremena»IĮ «AUTOEŽERUONA».

Делегація ТНТУ ім. І. Пулюя отримала пропозицію від Асоціації «Таурагська громада друзів Тернополя» щодо підписання Угоди про співпрацю.

Зважаючи на формати міжнародного співробітництва, які склалися між громадами м. Таураге та м. Тернополя («Угода про співробітництво між самоврядуванням району Таураге (Литовська Республіка) та містом Тернопіль» (підписана в Тернополі 28 серпня 2015 року), Міська рада м. Тернополя активно підтримала заходи з реалізації проекту та висловила бажання прийняти участь у засіданні круглого столу.

 

 

ТНТУ ім. І.Пулюя разом з Тернопільською міською радою реалізує спільний литовсько-український проект «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє»

9 – 20 травня Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2016» зібрав на теренах області велику кількість іноземних гостей.

Серед запрошених у м. Тернополі перебувала чисельна делегація Литовської Республіки, яка представляла самоуправління Таурагського району, що тісно співпрацює як з Тернопільською міською радою, так і з ТНТУ ім. І.Пулюя в рамках підписаних Угод про співпрацю та в контексті реалізації спільного литовсько-українського проекту «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє».

20 травня в університеті відбулася розширена зустріч представників всіх зацікавлених сторін.

На зустрічі з ректором ТНТУ ім. І.Пулюя були присутні:

від литовської делегації:

 • Мічіуліс Сігітас — мер самоуправління Таурагського району, заступник голови ради регіонального розвитку Таурагського повіту;
 • Бічкус Відас — завідуючий відділом Таурагського повіту Департаменту регіонального розвитку при Міністерстві внутрішніх справ;
 • Дапкус Рімантас — доцент Каунаського технологічного університету, президент Литовського регіонального науково-дослідного інституту, соціально-економічний партнер Таурагського повіту;
 • Петрайтіс Модестас — директор адміністрації самоуправління Таурагського району.

від Тернопільської міської ради:

 • Турський Ігор Володимирович — голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів;
 • Дейнека Юрій Петрович — начальник управління стратегічного розвитку міста;
 • Кашицький Володимир Володимирович — заступник начальника управління стратегічного розвитку міста-начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму.

Під час спілкування обговорено питання подальшої співпраці ТНТУ з об’єднаною територіальною громадою Таурагського району, навчальними закладами Литовської Республіки, можливості доручення більшої кількості студентів університету до проходження виробничих практик на європейських підприємствах різноманітних галузей та напрямів діяльності.

Наступний спільний захід — проведення круглого столу «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» в контексті святкування Днів міста Таураге 03-05 червня 2016 року, де учасниками від України стануть представники ТНТУ ім. І.Пулюя, Тернопільської міської ради, переможці різноманітних конкурсів і номінацій серед шкільної та студентської молоді, а також запрошені особи від закладів освіти, бізнес-структур, владних інституцій, громадських організацій.

На завершення візиту гості відвідали навчальний корпус №10, де зустрілися з робочою групою викладачів кафедри економіки та фінансів, що безпосередньо займаються підготовкою заходів в контексті реалізації спільного литовсько-українського проекту на чолі з д.е.н., проф. О.В. Панухник.

 

 

ТНТУ ім. І.Пулюя разом з Тернопільською міською радою успішно провели круглий стіл «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» в контексті святкування Днів міста Таураге (Литовська Республіка)

Автор проекту – завідувач кафедри економіки та фінансів, д.е.н., проф. О.В. Панухник.
Координатор проекту – асистент кафедри економіки та фінансів, к.е.н. Н.В. Бажанова.

3 – 5 червня делегація ТНТУ ім. Івана Пулюя у складі проректора з міжнародного співробітництва д.е.н., проф. Т.М. Вітенько та науковців кафедри економіки та фінансів: заступника зав. кафедри к.е.н., доц. С.Є. Хрупович, к.е.н., ас. Н.В. Бажанової, к.е.н., доц. І.Б. Маркович, а також представників Тернопільської міської ради, переможців різноманітних конкурсів і номінацій серед шкільної та студентської молоді (ЗОШ № 16 м. Тернополя, Галицького коледжу ім. В. Чорновола), запрошених керівників бізнес-структур нашого міста, владних інституцій, громадських організацій взяли участь у круглому столі «ЛИТВА-УКРАЇНА: кроки назустріч у спільне європейське майбутнє» в контексті святкування Днів міста Таураге (Литовська Республіка).

У контексті проведення круглого столу були обговорені питання забезпечення конструктивної співпраці органів влади, підприємницьких структур, закладів освіти та громадськості щодо налагодження ефективного міжнародного партнерства. Під час проведення даного заходу учасники отримали досвід формування та використання механізмів стійкої взаємовигідної співпраці задля розвитку соціально відповідального суспільства як в Литві, так і в Україні.

Учасники делегації відвідали низку виробничих підприємств харчової та деревообробної промисловості Литви, ознайомилися з принципами їх роботи та окреслили перспективні напрями співпраці в контексті реалізації наукових проектів, спільних соціально відповідальних і благодійних заходів та програм, організації студентських виробничих практик у європейському середовищі. Зустрічі з представниками територіальної громади м. Таураге, її владними та підприємницькими структурами дали змогу сформувати комплекс пріоритетних векторів майбутньої взаємодії, які закріплені низкою документів, зокрема, між громадами міст Таураге та Тернопіль («Угода про співробітництво між самоврядуванням району Таураге (Литовська Республіка) та містом Тернопіль»), а також з Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя («Меморандум про співпрацю») та Угодами про співпрацю ГО «УніЯ» з Асоціацією підприємців Таурагського повіту (TAVA) та Асоціацією «Таурагська громада друзів Тернополя».

Учасники круглого столу ознайомились з історичною та культурною спадщиною, національними традиціями та сьогоденням литовського народу.

 

 

Розвиток партнерств між бізнесом та університетами в контексті реалізації європейських проектів у м. Тернополі: погляд представників польських інституцій

20 – 21 вересня у Тернополі з робочим візитом перебувала делегація з Республіки Польща. До складу делегації увійшли радник міністра Міністерства інфраструктури та розвитку (департамент програм допомоги), консультант міністра Міністерства економічного розвитку Кшиштоф Сівек, керівник підрозділу Міністерства інфраструктури та розвитку (департамент проектів допомоги) Мацей Аулак, головний спеціаліст департаменту економічного розвитку Польської агенції інформації та іноземних інвестицій Марцін Булінський, керівник аналітичного центру з обслуговування інвесторів та співпраці з бізнес-структурами мерії міста Битом Мацей Бжезіна, заступник директора департаменту економіки та сприяння розвитку Польської агенції з розвитку підприємництва Даріуш Войтажек, менеджер з розробки проектів Кілеського технологічного парку Джоанна Рудавська.

У Тернопільській міській раді відбулась зустріч польської делегації з міським головою, його заступниками, працівниками управління стратегічного розвитку міста та експертної ради при Тернопільській міській раді, яку представляла Панухник Олена Віталіївна д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та фінансів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Делегація прибула з метою та в рамках реалізації європейського проекту запропонувати, впровадити та провести низку заходів, успішна реалізація яких (у т.ч. в м. Тернополі) дасть змогу представникам польських бізнес-структур поділитися позитивним досвідом щодо підтримки та розвитку підприємництва, що в цілому сприятиме активізації діяльності вітчизняного бізнесу та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Важливим моментом в ході спілкування було визначення того, що університети мають стати осередками наукової та інноваційної діяльності своїх регіонів, оскільки є носіями необхідного потенціалу. Окрім того, було обговорено найпоширеніші форми співпраці ВНЗ та компаній в Україні, основні бар’єри для налагодження партнерства та першочергові заходи для органів державного управління і місцевого самоврядування щодо створення сприятливих умов для розвитку партнерств між бізнесом та університетами.

З метою налагодження зв’язків та співпраці у Науковому парку «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» відбулась зустріч з представниками польської делегації. Учасники зустрічі закцентували увагу на співпраці у сфері енергоощадності та інформаційних технологій, були обговорені питання щодо можливостей укладання партнерської угоди між Науковим парком «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» та Кілеським технологічним парком.

 

 

Офіційний візит Президента Індоєвропейської освітньої фундації

5 вересня в університеті з офіційним візитом перебували Президент Індоєвропейської освітньої фундації доктор Прадіп Кумар та виконавчий директор цієї організації Рената Жуковська.
Окрім підписання Меморандуму про взаєморозуміння з метою розвитку освітнього та наукового співробітництва між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя та Індоєвропейською освітньою фундацією (IEEF), відбулася цікава зустріч зі студентами та викладачами.
Під час дискусії гостей із працівниками кафедри економіки та фінансів виявлено можливості та перспективи майбутньої академічної та наукової співпраці.

Маркович Ірина Богданівна,
к.е.н., доцент кафедри економіки та фінансів

 

ІІ Міжнародна конференція «Business Risk in Changing Dynamics of Global Village (BRCDGV 2019)”

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Indo-European Education Foundation Indo-European Centre TNTU, Ukraine успішно провели 7-8 листопада 2019 року ІІ Міжнародну конференцію «Business Risk in Changing Dynamics of Global Village (BRCDGV 2019)”, до якої активно долучилася Кафедра економіки та фінансів ТНТУ!
Міжнародна конференція BRCDGV 2019 стала майданчиком для обговорення проблем та перспектив інтеграції України у світове економічне співтовариство, розвитку співробітництва між Україною, Індією, Польщею та іншими країнами у діловій, освітній та науковій сферах. Конференція змогла об’єднати представників влади, бізнесу, освітньої та наукової сфер, а їхні виступи були присвячені актуальним векторам розвитку економіки України через налагодження співпраці бізнесу, влади, освіти та науки.
Захід відбувся завдяки великій підтримці спонсорів та партнерів. Особлива подяка Генеральному спонсору ПАП Агропродсервіс, зокрема Генеральному директору Барану Андрію Степановичу та начальнику фінансово-економічного відділу Букай Анатолій Анатолійович. Головними партнерами проведення конференції BRCDGV 2019 стали Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Poland; Patna University, India; Savitribai Phule Pune University-University of Pune, India; Universitatea "Dunarea de Jos" din Galati, Romania; Advanced Business Solutions Institute, Poland; Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська міська рада, Компанія Agatastal, Центр Оперативної Поліграфії, ТРЦ "Подоляни", Благодійний фонд "Подоляни", Рекламне агентство "Маркетингові технології ПБС", The Warsaw Voice; Ivan Puluj Media.
Впевнено крокуємо у майбутнє, з новими цілями та планами на перспективну співпрацю!

 

 

Відкриття Індо-Європейського Центру

8 листопада 2019 року у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулося офіційне відкриття Індо-Європейського Центру як представництва Індо-Європейської Освітньої Фундації (Польща).

Індо-Європейський Центр в ТНТУ було створено в рамках підписання Угоди про співпрацю між нашим університетом та Індо-Європейською Освітньою Фундацією у 2019 році.

Урочисто відкривали Центр ректор університету, член-кореспондент НАН України, д.т.н., професор Петро Ясній, президент Індо-Європейської Освітньої Фундації Прадіп Кумар та член Парламенту Індії, голова парламентського комітету з питань промисловості, генеральний секретар Джаната Дель Юнайтед Шрі К.С. Тьягі.

Діяльність Центру спрямована на встановлення і розвиток освітніх, науково-дослідних, виробничих, культурних зв’язків ТНТУ, а також інших закладів вищої освіти та суб’єктів підприємницької діяльності України з Індійськими партнерами.

Директором Центру призначено Ірину Крамар. Саме Індо-Європейський Центр в ТНТУ виступив основним організатором ІІ Міжнародної конференції «Бізнес-ризики у динамічному глобальному середовищі (BRCDGV 2019)».

Індо-Європейський Центр запрошує до співпраці!

 

У 2015-2019 рр. д.е.н., проф. Мариненко Н.Ю. була виконавцем міжнародного проєкту Еразмус+ 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP “Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на Fablab платформі” (“Development of a network infrastructure for youth innovation entrepreneurship support on fablab platforms”).

https://fablab.tntu.edu.ua

 

 

On February 10, 2021 within the execution of the EU Erasmus+ Jean Monnet Module Project “An interdisciplinary approach to waste management study: implementing the EU practices” (621029-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) at the Ternopil Ivan Puluj National Technical University a workshop “Linking economic growth and sustainable development: strategies, initiatives and activities on the international, EU and national level” has been held.

More than 130 participants (Bachelor’s and Master’s students, researches, general public representatives) took part in its activities.

The project’s team members Prof. Tetiana Vitenko, Prof. Nataliia Marynenko, Prof. Iryna Kramar and an invited speaker – Prof. Anetta Zielinska form Wroclaw University of Economics (Wroclaw, Republic of Poland) have managed to successfully achieve the expected impact of the workshop activities on the target group.

The questions discussed during the workshop were as follows:

1. What is “green economy”? Understanding economic growth and its relation to sustainable development (Prof. Iryna Kramar).

2. How does global environmental change affect poverty and how can the world decrease poverty and increase economic growth while achieving global sustainability? (Prof. Iryna Kramar).

3. How can the world economy and available technologies be used to foster sustainable development and waste management in particular? (Prof. Tetiana Vitenko).

4. Economic growth and sustainable development: on the example of different European countries (Prof. Nataliia Marynenko).

5. The closed-loop economy and its environmental aspects (Prof. Anetta Zielinska)

The workshop’s participants understood the relation between economic growth in the country and sustainable development, got familiar with successful examples (European cases) of environmentally responsible businesses and impact it has on the country, gained theoretical knowledge and practical experience in economic-environmental-social field (on the example of European countries, Sweden in particular).

 

 

10 лютого 2021 року в рамках реалізації проєкту ЄС Еразмус + (модуль Жан Моне) «Міждисциплінарний підхід до дослідження управління відходами: впровадження практики ЄС» (621029-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбувся воркшоп на тему: «Зв’язок між економічним зростанням і сталим розвитком: стратегії, ініціативи та заходи на міжнародному, європейському й національному рівнях».

Участь у вокршопі взяли більше 130 учасників, серед яких студенти бакалаврату та магістратури, дослідники, представники широкої громадськості.

Виконавці проєкту проф. Тетяна Вітенко, проф. Наталія Мариненко, проф. Ірина Крамар та запрошений спікер – проф. Анетта Зелінська з Вроцлавського економічного університету (м. Вроцлав, Республіка Польща) зуміли успішно досягти очікуваного впливу воркшопу на цільову групу.

Під час воркшопу було обговорено наступні питання:

1. Що таке «зелена економіка»? Економічне зростання та його зв’язок із сталим розвитком (проф. Ірина Крамар)

2. Як глобальні зміни у навколишньому середовищі впливають на бідність та як у світовому масштабі можливо її зменшити і досягти економічного зростання, одночасно дотримуючись глобальних цілей сталого розвитку? (проф. Ірина Крамар)

3. Як можна використовувати світову економіку та доступні технології для сприяння сталому розвитку й управлінню відходами зокрема? (проф. Тетяна Вітенко)

4. Економічне зростання та сталий розвиток на прикладі різних європейських країн (проф. Наталія Мариненко)

5. Економіка замкненого циклу та її екологічні аспекти (проф. Анетта Зелінська)

Учасники семінару зрозуміли взаємозв’язок між економічним зростанням в країні та сталим розвитком, ознайомилися з успішними прикладами (європейські кейси) екологічно відповідального бізнесу та його впливу на країни, отримали теоретичні знання і практичний досвід в економіко-еколого-соціальній сфері (на прикладі європейських країн, Швеції зокрема).