Міжнародні проєкти

2022-2024 роки

Д.е.н., проф. кафедри економіки та фінансів Наталія МАРИНЕНКО є виконавицею міжнародного проєкту Європейського інституту інновацій та технологій «Смарт виробництво, інновації, навчальні лабораторії та підприємництво» («Smart Manufacturing Innovation, Learning-labs and Entrepreneurship («SMILE»).

https://smart-dll.tntu.edu.ua/smile-project/

https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/4723

 

2020-2023 роки

Професорки кафедри економіки та фінансів д.е.н., проф. Наталія МАРИНЕНКО та  д.е.н., проф. Ірина КРАМАР є виконавицями міжнародного проєкту Еразмус+ (модуль Жан Моне) 621029-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Міждисциплінарний підхід до дослідження управління відходами: впровадження практики ЄС» («An interdisciplinary approach to waste management study: implementing the EU practices»).

https://iawms.tntu.edu.ua/en/

 

2020­- роки

З метою підготовки кадрів у сфері публічного адміністрування в регіонах України проведено серію розширених тренінгів проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» «Управління в українських органах місцевого самоврядування для лідерів, менеджерів середнього рівня, фахівців з публічних послуг громади» (DOBRE).

Один із таких тренінгів для тренерів з 25 по 28 січня 2020 року пройшов у м. Києві. У тренінгу взяло участь 170 представників програми з 19 закладів освіти у галузі державного управління, а також заступниця директора Програми DOBRE Юлія ЄСМУХАНОВА та перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир КУПРІЙ. Презентував програму DOBRE директор Малопольської школи публічного адміністрування Краківського економічного університету Криштоф ГВУЦ.

Від ТНТУ в тренінгу взяли участь офіційні тренери – викладачі Олена СОРОКІВСЬКА, Олена ПАНУХНИК, Оксана ГАРМАТЮК, Тетяна КУЖДА, Галина МАШЛІЙ, Наталія ЮРИК, Наталія ШВЕДА, Ольга МОСІЙ.

Даний проєкт є першою в Україні сертифікованою програмою післядипломного навчання, яка, зазвичай, дуже поширена та ефективна закордоном.

https://kaf-ma.tntu.edu.ua/proekt-agentstva-ssha-z-mizhnarodnogo-rozvytk...

 

2018 рік

Протягом лютого-березня 2018 року викладачі університету доценти кафедри економіки та фінансів Світлана ХРУПОВИЧ, Ірина КРАМАР, Ірина МАРКОВИЧ та доцент кафедри комп’ютерних наук Ірина СТРУТИНСЬКА пройшли навчання основ підприємництва під час тренінгу «Introduction to Business» в рамках міжнародного проєкту «The Centre of Competence on Entrepreneurship and Business Education» між Естонською та Тернопільською бізнес-школами за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії (м. Таллінн, Естонія, м. Тернопіль, Україна), а також ознайомилися з особливостями методу менторингу на тренінгу «Business Mentoring».

Здобуті теоретичні знання викладачі-учасники проекту апробували у квітні під час проведення «Introduction to Business» для молоді, де вони виступили як лідери команд та працювали у ролі менторів. Проводив навчання викладачів та студентів досвідчений тренер Естонської бізнес-школи Март КІКАС.

Наприкінця червня викладачі тернопільських університетів з робочим візитом відвідали Естонську бізнес-школу (м. Таллінн, Естонія). У рамках візиту було проведено зустрічі із ректором Естонської бізнес-школи Арно АЛМАННОМ та професором Олафом ААРНА, а також підсумковий семінар, проведений Мартом КІКАСОМ, щодо концептуальних та методичних аспектів проведення «Introduction to Business» для студентів.

Учасники проєкту мали змогу побачити розвиток практики ведення бізнесу в креативних галузях економіки, відвідавши креативний простір Telliskivi Creative City, та прослухати лекцію про перспективу розвитку креативної індустрії, проведену Рагнаром СІІЛОМ.

https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/3466

 

2017- роки

 

Завідувач кафедри економіки та фінансів, д.е.н., професор Олена ПАНУХНИК була учасницею Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, ініційованої Британською Радою у партнерстві з Інститутом вищої освіти Національної Академії педагогічних наук України та Фундацією лідерства у вищій освіті (Велика Британія) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/3109

 

2016 рік

 

У липні-серпні 2016 року викладачки кафедри економіки та фінансів к.е.н., доц. Наталія МАРИНЕНКО, к.е.н., доц. Наталія КОНСТАНТЮК і к.е.н. Ірина КРАМАР брали участь у тренінгах Academic Teaching Excellence (Майстерність викладання в університетах) в межах проєкту «Англійська мова для університетів» by British Council.

 

2015-2019 роки

 

Д.е.н., проф. кафедри економіки та фінансів Наталія МАРИНЕНКО була виконавицею міжнародного проєкту Еразмус+ 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP «Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на Fablab платформі» («Development of a network infrastructure for youth innovation entrepreneurship support on FabLab platforms»).

https://fablab.tntu.edu.ua

https://www.facebook.com/fablaberasmus/