Заходи, конференції, форуми

Студентка ФЕМ взяла участь у конференції Балтійської програми університетів

З 20 по 24 квітня 2016 року студентка групи ПФм-41 спеціальності 8.03050801 «Фінанси і кредит» факультету економіки та менеджменту Валентина Колосівська (науковий керівник — к.е.н., доцент кафедри економіки та фінансів Т.М.Винник) взяла участь у міжнародній студентській конференції «Сталий розвиток громади», яка відбулася в м. Ратнєкі (Латвія). Організатор конференції — Балтійська програма університетів.

Валентина Колосівська разом з іншими студентами з України презентувала туристичний потенціал нашої країни, зокрема Тернопільщини, закцентувавши увагу на потребі збереження природної та культурної спадщини. Лейтмотивом виступу був розвиток сталого туризму — екологічно нешкідливому туризму в довготривалій перспективі, економічно доцільному та соціально рівному для місцевих громад.

Свої ідеї та напрацювання щодо сталого розвитку представили студенти з Німеччини, Естонії, Білорусі, Фінляндії, Латвії, Польщі та Росії. Крім того програма конференції була насичена лекціями, семінарами та воркшопами.

Нагадаємо, що з 2011 року ТНТУ ім.І.Пулюя приєднався до мережі Балтійської університетської програми BUP та уклав договір з Університетом Уппсала. Балтійська університетська програма заснована в 1991 році як міжуніверситетська програма та є мережею, до якої входить понад 230 університетів та науково-освітніх закладів вищої освіти Балтійського басейну із 14 європейських країн. Діяльність програми координується Центром сталого розвитку Університету Уппсала (Швеція). Основними напрямками програми є питання сталого розвитку, охорони довкілля та демократії в регіоні Балтійського моря. Університети-учасники (центри) представляють країни, які знаходяться в басейні Балтійського моря або за його межами, у тому числі Україна, Білорусь, Німеччина, Кіпр, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Росія, Словаччина, Фінляндія, Чеська Республіка, Швеція, Естонія.

 

II міжнародна науково-практична конференція «Формування механізму зміцнення конкурентних позицій національних економічних систем у глобальному, регіональному та локальному вимірах»

29-30 квітня 2018 р. кафедра економіки та фінансів Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя  успішно провела II міжнародну науково-практичну конференцію «Формування механізму зміцнення конкурентних позицій національних економічних систем у глобальному, регіональному та локальному вимірах».

Широкий спектр запропонованої до обговорення проблематики дозволив долучитися до очної та дистанційної участі зацікавленим представникам понад 12 університетів України та Польщі, органів державної влади, місцевого самоврядування, відомих підприємств Тернопільської області.

На конференції панувала атмосфера невимушеного спілкування, цікаві та змістовні виступи доповідачів викликали зацікавленість аудиторії та спонукали до дискусії. Поряд з поважними учасниками конференції, активну участь у заході брали студенти та аспіранти кафедри економіки та фінансів.

 

Розвиток партнерств між бізнесом та університетами в контексті реалізації європейських проектів у м. Тернополі: погляд представників польських інституцій

20 – 21 вересня 2018 р. у Тернополі з робочим візитом перебувала делегація з Республіки Польща. До складу делегації увійшли радник міністра Міністерства інфраструктури та розвитку (департамент програм допомоги), консультант міністра Міністерства економічного розвитку Кшиштоф Сівек, керівник підрозділу Міністерства інфраструктури та розвитку (департамент проектів допомоги) Мацей Аулак, головний спеціаліст департаменту економічного розвитку Польської агенції інформації та іноземних інвестицій Марцін Булінський, керівник аналітичного центру з обслуговування інвесторів та співпраці з бізнес-структурами мерії міста Битом Мацей Бжезіна, заступник директора департаменту економіки та сприяння розвитку Польської агенції з розвитку підприємництва Даріуш Войтажек, менеджер з розробки проектів Кілеського технологічного парку Джоанна Рудавська.

У Тернопільській міській раді відбулась зустріч польської делегації з міським головою, його заступниками, працівниками управління стратегічного розвитку міста та експертної ради при Тернопільській міській раді, яку представляла Панухник Олена Віталіївна д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та фінансів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Делегація прибула з метою та в рамках реалізації європейського проекту запропонувати, впровадити та провести низку заходів, успішна реалізація яких (у т.ч. в м. Тернополі) дасть змогу представникам польських бізнес-структур поділитися позитивним досвідом щодо підтримки та розвитку підприємництва, що в цілому сприятиме активізації діяльності вітчизняного бізнесу та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Важливим моментом в ході спілкування було визначення того, що університети мають стати осередками наукової та інноваційної діяльності своїх регіонів, оскільки є носіями необхідного потенціалу. Окрім того, було обговорено найпоширеніші форми співпраці ВНЗ та компаній в Україні, основні бар’єри для налагодження партнерства та першочергові заходи для органів державного управління і місцевого самоврядування щодо створення сприятливих умов для розвитку партнерств між бізнесом та університетами.

З метою налагодження зв’язків та співпраці у Науковому парку «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» відбулась зустріч з представниками польської делегації. Учасники зустрічі закцентували увагу на співпраці у сфері енергоощадності та інформаційних технологій, були обговорені питання щодо можливостей укладання партнерської угоди між Науковим парком «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» та Кілеським технологічним парком.