Співпраця із фахівцями-практиками

23 вересня 2020 року участь у занятті з дисципліни «Дизайн і моделювання бізнесу» для студентів спеціальностей 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та 072 «Фінанси, банківська справа і страхування» взяв відомий підприємець Тернополя, Лауреат премії «Людина року» (2018), директор ТОВ «Маркетингові технології ПБС», к.е.н. Михайло Тимошик. Він поділився зі студентами власним досвідом ведення бізнесу, адже уже понад 15 років є керівником однієї із найуспішніших рекламних компаній регіону.

У ході розмови Михайло розповів про: відмінності у започаткуванні власної справи на початку 2000-их і сьогодні; сучасні підходи до ведення бізнесу; вплив пандемії коронавірусу на рекламну сферу; специфіку конкурентної боротьби та самого бізнес-моделювання у даній галузі. М. Тимошик також звернув особливу увагу на роль інтелектуального капіталу та вплив особистого бренду на успіх в бізнесі.

Щиро дякуємо Михайлу за участь!

Вважаємо, така практика є обов’язковою до впровадження у навчальному процесі.

 

 

5 жовтня 2020 року участь у лекційному занятті із дисципліни «Інноваційні технології в підприємництві, торгівлі та біржовій діяльності» для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» взяла к.е.н., економіст підприємства ТОВ «Бух консалтинг» Малинич Ганна Миколаївна.

Оскільки тематика лекційного заняття стосувалася інноваційної політики підприємства Ганна Миколаївна підкреслила важливість та необхідність впровадження інновацій у поточну діяльність підприємства. Економіст визначила доцільність впровадження інноваційних ідей в робочий процес та діяльність будь-якого підприємства, оскільки за рахунок їх впровадження зростає продуктивність праці, збільшується KPI працівника та покращуються фінансово-економічні результати підприємства.

У ході розмови Малинич Ганна Миколаївна визначила необхідність опанування нових інноваційних технологій у практичній діяльності підприємства, адже зазначене оптимізує витрати підприємства, проте, на жаль, вивільняє надлишкові робочі місця та скорочує штат працівників, адже нові технології, поступово витісняють рядових працівників із підприємства.

Спеціаліст-практик в розмові із студентами також звернула увагу на необхідність постійного навчання та вдосконалення, а також не зупинятися на досягнутому, адже меж для вдосконалення немає. Студентам потрібно завжди бути інноваційними, креативними та затребуваними вже сьогодні, - на завершення узагальнила Ганна Миколаївна.

 Щиро дякуємо Малинич Ганні Миколаївній за змістовне лекційне заняття та цікаву доповідь! Вважаємо, така практика є обов’язковою до впровадження у навчальному процесі.

 

 

 

9 жовтня 2020 року відбулася зустріч здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, що навчаються за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» із менеджером з питань регіонального розвитку ТОВ «Блюм Україна» Марковичем Арсеном в рамках вивчення дисципліни «Торгівля та комерційна діяльність підприємницьких структур».

Під час зустрічі студенти мали змогу дізнатися, на яких принципах базується робота компанії, що займається виробництвом та продажем меблевої фурнітури, які тренди є визначальними на ринку України та інших держав, на яких працює компанія Blum. Цікавою була розмова про навики та знання, які потрібні сьогодні студентам для успіху на ринку праці.

Кафедра економіки та фінансів щиро вдячна Марковичу Арсену за можливість поспілкуватися!

 

Пандемія COVID-19 наклала особливий відбиток на розвиток вітчизняного бізнесу. Ця унікальна криза, яка тимчасово переселила всіх у віртуальний світ, запустила різноманітні трансформаційні процеси в діловій і бізнесовій сферах, зробивши їх більш стійкими до негараздів світу матеріального. Чи є шанси на розвиток бізнесу в особливих умовах? Що необхідно змінити та які моделі застосувати, щоб зберегти власну справу та її прибутковість?

На ці та інші питання в контексті розгляду теми «Управління прибутком підприємства» дисципліни «Фінансовий менеджмент у сфері бізнесу», що викладається для студентів-магістрів кафедри економіки та фінансів, люб’язно погодився відповісти начальник відділу стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради Юрій Дейнека.

Розмова стосувалася ролі підприємництва у діловому середовищі міста Тернополя, динаміки надходжень в бюджет міста від підприємницької діяльності, особливостей управління фінансами бізнес-середовища у цей нелегкий час.