Міжнародні програми, тренінги

2023 рік

У грудні 2023 року к.е.н., доц. Наталія ТИМОШИК успішно пройшла і завершила курс «Інновації та Підприємництво (Innovation and Entrepreneurship)» на платформі Navoica, Краківський економічний університет (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie),

м. Краків, Республіка Польща

Упродовж осіннього семестру 2023-2024 н.р. у рамках міжнародного проєкту “Smart Manufacturing, Innovation, Learning-labs and Entrepreneurship” (SMILE, “Інновації у розумному виробництві, навчальні лабораторії та підприємництво”) студенти кафедри економіки та фінансів ФЕМ Назарій Дем’янчик (гр. ПП-11), Олександр Собко (гр. ПП-21) та Софія Тимошик (гр. ПФ-11), разом із однолітками з факультетів ФІС і ФМТ, брали участь у серії тренінгів і воркшопів, проведених менторами проєкту, проф. Тетяною Вітенько, Наталією Мариненко, Лілією Мельник, Іриною Струтинською, доц. Юрієм Скореньким для учасників двох університетських команд, які представляли ТНТУ на міжнародному змаганні SMILE Hackathon (www.smile-hackathon.eu). Хакатон відбувся 27-30 листопада 2023 року на базі Міланської Політехніки (м. Мілан, Італія). 

Менторами здійснено підготовку команд, які працювали над челенджами від двох вітчизняних підприємств – «Української вагової компанії» та «Агрікон». Підсумком участі у хакатоні стали відео-пітчинги командних розробок/

www.smile-hackathon.eu

https://kaf-ef.tntu.edu.ua/news/studenti-kafedri-eif-vzyali-uchast-u-ramkah-mizhnarodnogo-proiektu-smart-manufacturing

 

2022 рік

З 16 по 20 травня 2022 року професорки кафедри економіки та фінансів д.е.н., проф. Наталія МАРИНЕНКО та  д.е.н., проф. Ірина КРАМАР брали участь у 12-му міжнародному тижні «Кризовий менеджмент: особистісні, інституційні й глобальні аспекти» в Університеті прикладних наук в м. Ниса (м. Ниса, Республіка Польща) із доповіддю на тему: «Crisis Management – global aspects».

https://arc.pans.nysa.pl/index.php?p=25&ak=43,9013,0

 

У січні 2022 року зав. кафедри ЕФ д.е.н., професорка Олена ПАНУХНИК прийняла участь у нараді-семінарі в ТОДА, де представила власне бачення процесу організації інклюзивного простору, який би зміг забезпечити в Університеті можливість рівного доступу до освітніх послуг, створення індивідуальної комфортної траєкторії для саморозвитку й самореалізації кожної особистості, незалежно від стану здоров’я, здібностей і можливостей, соціального положення та інших відмінностей.

Участь в українсько-естонському міжнародному проєкті «Кращі практики співпраці самоврядування та громадянського суспільства», організаторами якого виступили Тернопільська міська рада та Естонський Центр Східного Партнерства, дозволили проф. Олені ПАНУХНИК познайомитися з європейською моделлю інклюзивного навчання, яку доцільно впроваджувати  на всіх рівнях освітнього простору України.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02QhqyLtCA99zTVkcchJeaZ...

 

2020 рік

 

13 жовтня 2020 року на базі лабораторії FabLab ТНТУ відбувся англомовний тренінг «Вплив технологій цифрового виробництва на підприємництво» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня, що навчаються за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Предметом обговорення стали питання, пов’язані із дослідженням і впровадженням інноваційних бізнес-ідей, теорією вирішення винахідницьких задач; управлінням проєктами, розробленням та формуванням фінансової моделі бізнесу, маркетинговими дослідженнями поведінки споживачів, комерціалізацією інновацій.

Тренінг підготовлено та проведено виконавцями міжнародного проєкту Еразмус+ 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP “Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на Fablab платформі” д.т.н., проф. Тетяною ВІТЕНЬКО, д.е.н., проф. Наталією МАРИНЕНКО, к.т.н., доц. Валерієм ЛАЗАРЮКОМ і к.т.н., доц. Володимиром ШАНАЙДОЮ.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02hWewh8bacH2MB2Rakkq1d...

 

2019 рік

 

З 05 по 08 лютого 2019 року в Університеті Генту (Бельгія) відбулися фінальні збори партнерів в рамках міжнародного проєкту ERASMUS+ FABLAB, учасницею яких стала команда ТНТУ у складі д.т.н., проф. Тетяни ВІТЕНЬКО, д.е.н., проф. Наталії МАРИНЕНКО, к.т.н., доц. Валерія ЛАЗАРЮКА і к.т.н., доц. Володимира ШАНАЙДИ.

Зустріч була присвячена підведенню підсумків трьохрічної роботи в рамках проєкту. На зборах були присутні усі партнери з фаблабів і університетів консорціуму проєкту.

Під час фінальних зборів обговорювалися результати виконання завдань за всіма робочими пакетами, структура та стан підготовки фінальної звітності та питання сталого розвитку фаблабів в післяпроєктний період.

Делегації університетів звітували про результати, досягнуті протягом трьох проєктних років та розробляли плани подальшого функціонування університетських фаблабів.

Під час екскурсії до фаблабу в Університеті Генту учасники зустрічі обмінялися досвідом організації роботи фаблабів, відвідали декілька лабораторій та університетський цех дослідного виробництва.

 

2018 рік

 

З 30 жовтня по 01 листопада 2018 року в ХНЕУ ім. С. Кузнеця відбулася робоча зустріч партнерів в межах міжнародного проєкту ERASMUS+ FABLAB «Створення мережі та інфраструктури підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на платформі фаблабів», що фінансується Європейською Комісією.

На зборах були присутні партнери з фаблабів та університетів, що входять до консорціуму проєкту FABLAB. Делегація ТНТУ була представлена виконавцями проєкту д.т.н., проф. Тетяною ВІТЕНЬКО, д.е.н., проф. Наталією МАРИНЕНКО, к.т.н., доц. Валерієм ЛАЗАРЮКОМ.

Зустріч була присвячена обговоренню результатів пілотування курсів, розроблених в межах проєкту, а також обміну досвідом щодо організації роботи університетських ФабЛабів (фабрик-лабораторій).

 

Протягом лютого-березня 2018 року викладачі університету доценти кафедри економіки та фінансів Світлана ХРУПОВИЧ, Ірина КРАМАР, Ірина МАРКОВИЧ та доцент кафедри комп’ютерних наук Ірина СТРУТИНСЬКА пройшли навчання основ підприємництва під час тренінгу «Introduction to Business» в рамках міжнародного проєкту «The Centre of Competence on Entrepreneurship and Business Education» між Естонською та Тернопільською бізнес-школами за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії (м. Таллінн, Естонія, м. Тернопіль, Україна), а також ознайомилися з особливостями методу менторингу на тренінгу «Business Mentoring».

Здобуті теоретичні знання викладачі-учасники проекту апробували у квітні під час проведення «Introduction to Business» для молоді, де вони виступили як лідери команд та працювали у ролі менторів. Проводив навчання викладачів та студентів досвідчений тренер Естонської бізнес-школи Март КІКАС.

Наприкінця червня викладачі тернопільських університетів з робочим візитом відвідали Естонську бізнес-школу (м. Таллінн, Естонія). У рамках візиту було проведено зустрічі із ректором Естонської бізнес-школи Арно АЛМАННОМ та професором Олафом ААРНА, а також підсумковий семінар, проведений Мартом КІКАСОМ, щодо концептуальних та методичних аспектів проведення «Introduction to Business» для студентів.

Учасники проєкту мали змогу побачити розвиток практики ведення бізнесу в креативних галузях економіки, відвідавши креативний простір Telliskivi Creative City, та прослухати лекцію про перспективу розвитку креативної індустрії, проведену Рагнаром СІІЛОМ.

https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/3466

 

2017 рік

 

З 06 по 07 липня 2017 року в м. Києві відбувся другий модуль Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, ініційовану Британською Радою у партнерстві з Інститутом вищої освіти Національної Академії педагогічних наук України та Фундацією лідерства у вищій освіті (Велика Британія) за підтримки Міністерства освіти і науки України, на якому компоненту «Майбутні лідери» від нашого університету представили учасники проекту: завідувач кафедри економіки та фінансів, д.е.н., професор Олена ПАНУХНИК і канд.філол.наук, начальник відділу міжнародних проектів ТНТУ Олена ДУДАР.

https://tntu.edu.ua/?p=uk/news/3109

https://kaf-ef.tntu.edu.ua/news/zaviduvach-kafedry-ekonomiky-ta-finansiv...

 

З 11 по 17 червня 2017 року виконавці  міжнародного проєкту Еразмус+ 561536-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP «Розвиток мережевої інфраструктури для підтримки молодіжного підприємництва на Fablab платформі» д.е.н., проф. Наталія МАРИНЕНКО, к.т.н., доц. Валерій ЛАЗАРЮК і к.т.н., доц. Володимир ШАНАЙДА взяли участь у інтенсивному тренінговому курсі щодо управління FabLab проєктами в Бакінгемпширському Новому Університеті (м. Хай-Вайкомб, Великобританія).

 https://www.facebook.com/fablaberasmus

 

2016 рік

 

З 24 по 30 серпня 2016 року викладачам нашого університету випала чергова нагода взяти участь у тренінгу Academic Teaching Excellence (Майстерність викладання в університетах), який проходив в Одесі, в рамках проєкту «Англійська мова для університетів» by British Council.

Від нашого університету в тренінгу брали участь викладачі різних кафедр, зокрема:

кафедри комп’ютерних систем та мереж: Андрій ЛУЦКІВ та Наталія ШИНГЕРА;

кафедри бухгалтерського обліку та аудиту – Тетяна КОРОЛЮК;

кафедри економіки та фінансів: Наталія МАРИНЕНКО та Наталія КОНСТАНТЮК;

кафедри менеджменту у виробничій сфері – Наталія ШВЕДА;

кафедри світлотехніки та електротехніки: Наталія КУЗЕМКО та Катерина КОЗАК.

https://kaf-ef.tntu.edu.ua/news/navchaymos-angliyskoyu-movoyu-razom